CLUBHOUSE NEDİR?

Alpha Exploration şirketi tarafından 2020 senesinde kullanıcılara sunulan Clubhouse uygulamasını son zamanlarda sıkça gündemde yer almaktadır. Yalnızca davetiye ile girilebilen uygulamada sohbet odalarında yalnızca sesli olarak iletişim kurulabilmektedir.

Sohbet odasını kuran kullanıcı tarafından seçilen konu hakkında odalarda kullanıcılar fikirlerini dile getirmekte, sohbet etmektedirler. Ancak bu uygulamaya girebilmek için mutlaka uygulamayı kullanan bir kullanıcıdan davetiye alınmalıdır.

Son zamanlarda şarkıcı, oyuncu, sosyal medya fenomenlerinin özellikle rağbet gösterdiği uygulamada takip ettiğiniz sevdiğiniz birçok ismi aynı odada bile görebiliyorsunuz.

Kimileri içinse çevre edinmek adına çok faydalı bir uygulama. Ne amaçla girdiğinize göre değişmekle birlikte isterseniz geyik yapın, isterseniz faydalı bilgiler edinmek adına sohbet odalarına girin, seçim tamamen sizin elinizde.

CLUBHOUSE NASIL KULLANILMAKTADIR?

Seçilen konuya göre kurulan odalarda ya dinleyici olarak ya da yöneticiden izin alınıp konuşmacı olarak sohbete katılanabilir. Diğer uygulamalardan ayıran en büyük özellik görüntülü ya da mesaj ile sohbet yapılamamasıdır.

Uygulama android telefonlarda maalesef henüz kullanıma açılmadı sadece IOS kullanıcılarına hizmet vermektedir.

CLUBHOUSE’A NASIL ÜYELİK OLUNMAKTADIR?

IOS kullanıcıları SMS ile doğrulama işlemini gerçekleştirdikten sonra Clubhouse uygulaması sizi bekleme listesine almaktadır ancak uygulamayı kullanan bir kullanıcıdan davet aldığınız takdirde beklemeden uygulamayı kullanmaya direkt başlayabilirsiniz.

Bir kullanıcının davetiyle uygulamaya giriş yapmanın tabi bazı sorumlulukları da oluyor. Davet ettiğiniz kişiye siz referans olduğunuz için o kullanıcının uygulamaya karşı yapmış olduğu bir eylem sizin de engellenmenize neden olmaktadır. Konuşmaların kaydedilip yayınlanması ise uygulama tarafından engellenmenize sebep olmaktadır.

Davetiye gönderdiğiniz kişinin profilinde sizin de isminiz gözükmektedir. O yüzden referans olduğunuz kişilere dikkat edilmesinde büyük fayda var.

Şuanlık belli bir sayıda kullanıcıya hitap eden uyguma Android cihazlar içinde gelişim aşamasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir